Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Snacks


Top rated
  • SUPERFOOD MIX: Unique combination of Cod, Spirulina, Krill, and Green-lipped Mussel.
  • EXTREMELY LOW FAT: Consists of 95.5% Cod skin – ideal for overweight dogs too.
  • DENTAL CARE: The hard consistency promotes the abrasion of plaque during chewing.
  • JOINT FIT: With Green-lipped Mussel to support cartilage and synovial fluid.
  • 100% NATURAL: Without artificial additives, colors, or preservatives. Length approx. 12 cm.
SKU:
1178
Item weight:
0,05 kg
Review:
3,29 € *
73,11 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
  • MONOPROTEIN SNACK: 100 % Cod – ideal for sensitive and allergic dogs.
  • DENTAL CARE: Twisted cod skin to support teeth cleaning with regular consumption.
  • GRAIN-FREE: Delicious chewing pleasure without grains or unnecessary additives.
  • PURE QUALITY: Only dried cod skin, very palatable and digestible.
SKU:
1077
HAN:
1061
Item weight:
0,10 kg
4,99 € *
49,90 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
  • TASTY COMBINATION: Baked snack made from 50% salmon and 40% cod.
  • HEALTHY BASIS: With potatoes as the carbohydrate source.
  • GENTLY BAKED: Delicious cookies that your dog will love.
  • IDEAL AS A REWARD: Perfect for feeding in between or as a training treat.
SKU:
1075
Item weight:
0,10 kg
3,99 € *
39,90 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
Top rated
  • Delicious monoprotein snack made from pure fish.
  • Consists of 100% dried redfish skin.
  • Grain-free and ideal as a healthy reward.
  • Perfect for supporting dental hygiene.
SKU:
1015
HAN:
1015
Item weight:
0,10 kg
Review:
4,99 € *
49,90 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
Top rated
  • 100% NATURAL PRODUCT: Pure snack made from 100% gently dried cod.
  • VERY LOW FAT: Ideal for dogs that need to watch their calorie intake.
  • DENTAL CARE SUITABILITY: Optimally suited for dental care.
  • HEALTHY CHEW: Delicious and digestible snack for in between meals.
  • HIGH QUALITY: Freshly processed immediately after catching and gently dried for 48 hours.
SKU:
1083
HAN:
1083
Item weight:
0,12 kg
Review:
6,99 € *
58,25 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
  • WORLD CHAMPION EDITION: Co-developed by sled dog world champion Leonie Tetzner for professional training.
  • PERFECT TIMING: Small, soft snacks ("L" shape) that are eaten quickly – ideal for agility & obedience.
  • SUPERFOOD KRILL: Arctic krill provides powerful astaxanthin (antioxidant) for cell protection and endurance.
  • HEALTHY REWARD: Rich in cod, Omega-3 fatty acids, and amaranth. Wheat-free.
  • HANDLING: Non-greasy in your pocket and highly motivating due to high fish content.
SKU:
1143
Item weight:
0,13 kg
2,99 € *
23,92 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
  • WORLD CHAMPION EDITION: Co-developed by sled dog world champion Leonie Tetzner for professional training.
  • PERFECT TIMING: Small, soft snacks ("L" shape) that are eaten quickly – ideal for agility & obedience.
  • SUPERFOOD KRILL: Arctic krill provides powerful astaxanthin (antioxidant) for cell protection and endurance.
  • POWER MIX: With nutrient-rich herring, Omega-3, and vitalizing sea buckthorn.
  • HANDLING: Non-greasy in your pocket and highly motivating due to intense taste.
SKU:
1144
Item weight:
0,13 kg
2,99 € *
23,92 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
Top rated
  • WORLD CHAMPION EDITION: Co-developed by sled dog world champion Leonie Tetzner for professional training.
  • PERFECT TIMING: Small, soft snacks ("L" shape) that are eaten quickly – ideal for agility & obedience.
  • JOINT POWER: Contains 3% Green-lipped Mussel to support cartilage and joints.
  • SUPERFOOD MIX: Salmon and Arctic Krill provide valuable Omega-3 fatty acids and Astaxanthin.
  • HANDLING: Non-greasy in your pocket, soft consistency, high acceptance.
SKU:
1142
Item weight:
0,13 kg
Review:
2,99 € *
23,92 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
  • 100% NATURAL PRODUCT: Pure fish snack made from 100% gently dried sprats.
  • GRAIN-FREE & PURE: Free from artificial additives, preservatives, or flavor enhancers.
  • HEALTHY BENEFIT: Provides valuable proteins, minerals, and essential fatty acids.
  • REWARD TREAT: Ideal and highly digestible reward treat for all dogs.
SKU:
1063
Item weight:
0,13 kg
5,99 € *
47,92 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays
Top rated
  • NATURAL CHEWING FUN: Gently air-dried whole Blue Whiting (without head) as a species-appropriate and healthy fish delicacy.
  • OMEGA-3 POWER: Provides your dog with essential fatty acids for a shiny coat as well as important minerals and vitamins while snacking.
  • DENTAL CARE & ACTIVITY: The intensive chewing process strengthens your dog's jaw muscles and gently and naturally cleans their teeth.
  • LIGHT & EASILY DIGESTIBLE: 100% grain-free single-protein snack, absolutely ideal for food-sensitive dogs of all ages.
SKU:
1148
Item weight:
0,15 kg
Review:
4,99 € *
33,27 € per 1 kg
Delivery time: 1 - 2 Workdays

Items 1 - 10 of 16